Jak długo certyfikat językowy jest ważny?

Jak długo certyfikat językowy jest ważny?

Czyli co musisz wiedzieć zanim przystąpisz do egzaminu językowego.

Zanim przystąpisz do egzaminu sprawdź dokładnie jak długo ważny będzie certyfikat, który otrzymasz po zdaniu egzaminu. Termin ważności to zazwyczaj dwa lata ale niektóre egzaminy zapewniają Ci certyfikat ważny bezterminowo czyli całe Twoje życie! Warto to wiedzieć zanim wydasz kilkaset złotych na egzamin!

certyfikaty z terminem ważności

Certyfikaty egzaminów TELC, TOEFL, IELTS czy TOEIC mają termin ważności, który upływa zazwyczaj po dwóch latach. Jest to związane z tym, że te egzaminy tylko określają Twój poziom znajomości języka w dniu przystąpienia do egzaminu.

certyfikaty bez terminu ważności czyli ważne całe życie

To egzaminy, które określają czy osiągnąłeś dany poziom biegłości językowej. Do tych egzaminów należą między innymi egzaminy Cambridge English takie jak Key - KET, Preliminary - PET, First - FCE, Advanced - CAE, Proficiency - CPE czy egzaminy z serii Business English Certificates - BEC. Certyfikat, który otrzymujesz po zdaniu takiego egzaminu jest ważny całe życie. Dlatego pilnuj oryginału a uczelni lub pracodawcy dostarczaj potwierdzoną kopię. Jeśli zgubisz oryginał możesz otrzymać potwierdzenie, że zdałeś w przeszłości egzamin, ale tak jak w przypadku świadectwa szkolnego lub dyplomu ukończenia uczelni nie otrzymasz ponownie certyfikatu.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz